CORE

Provozujeme vlastní CORE ve třech pražských, dvou brněnských, dvou ostravských a bratislavském datacentru.

ISP Alliance nabízí přístup do svého CORE ve třech datacentrem v Praze (TTC DC1, TTC DC2, CE Colo), ve dvou v Brně (DC Gity, Kovoterm), ve dvou v Ostravě (VŠB, Ostravia Trade) a v Bratislavě (SIX).

V datacentrech jsou BGP routery zajišťující směrování datových toků mezi sítěmi členů a zákazníků ISP Alliance a Internetem. Náš CORE provozujeme tak, aby byla zajištěna redundance veškerých prvků mezi Internetem a sítí člena či zákazníka ISP Alliance. Portová kapacita přesahuje 11 Tb/s (58x 100GE, 26x 40GE, 456x 10GE a další kapacita je k dispozici mimo CORE). Nově chystáme 400GE porty.

V datacentrech nabízíme i možnost housingu vlastních zařízení, pro naše členy a partnery máme k dispozici dvě IPTV platformy – Genius TV společnosti Grape SC a SledovaniTV. Díky velkému množství NNI propojů jsme schopni propojit jednotlivé ISP mezi sebou a jsme schopní agregovat velké množství propojů k velkým operátorům. Zároveň umí ISP Alliance nabídnout pro své členy konektivitu do peeringových center NIX.cz, Peering CZ, Cogent a Telia. Pro menší operátory umíme zajistit vlastní ASN a pomoci s nastavením CORE prvků v síti.

ISP Alliance také výrazně podporuje bezpečnost zapojených sítí a bezpečnost zákazníků členských sítí. Poskytovatelům internetu nabízí vlastní RTBH služby, blokování nebezpečných nebo zakázaných webů na DNS, systém Whalebone ISP, a nabízí za výhodnějších podmínek pro svého členy produkty ESET.